Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np10192/domains/agility.ee/public_html/conf/db_connect.php on line 7 agility.ee - Eesti agility info
Esileht

Uudised
Koolitus
Kalender
Agilitykoerad
Võistluskeskus
Statistika
Pood
Lingid
Kontakt
In English


Kasutajanimi:
Parool:
mäleta mind

Parooliabi
Pro Plan
Trüki
Snookerireeglid

VÕISTLUSE KIRJELDUS

Võistlusklassid

Kõik koerad võistlevad ühes võistlusklassis kuid hüppavad oma turjakõrgusele vastavaid takistusi (rõngas, aed ja müür). A-takistus on kõigile koertele alumises asendis (170cm).

Rada koosneb:

- 4 punasest takistusest (tähistatud punase ruuduga);
- Takistustest numbritega 2-7 (Takistus võib olla ka kombinatsioonitakitus koosnedes kahest või enamast takistusest);

Võistluse kulg:

Esimene osa:

Võistleja stardib vabal valikul ühelt punaselt takistuselt. Peale veatut punase takistuse ületamist võib koerajuht ületada ühe numbritega tähistatud takistuse või kombinatsioontakistuse. Võistluse jooksul tohib koer ületada igat punast takistust ainult ühe korra. Esimeses osas võib sama numbriga takistust võtta mitu korda. Vea korral esimeses osas takistuse ületamise eest punkte ei anta kuid koeral on õigus võistlust jätkata. Juhul kui koer teeb esimeses osas järgnevuse vea (nt. võtab järjest kaks numbriga takistust või kaks punast takistust) siis annab kontunik veast vilega märku misjärel peab koer suunduma otse finishisse.
Esimene osa on läbi peale seda kui koer on teinud vea 4ndal punasel takistusel või on üritanud (edukalt või mitte) 4ndat numbritakistust.

Teine osa:

Koer peab läbima takistused või kombinatsioontakistused vastavalt numbrite järjekorrale (2-7). Vea korral takistuse võtmisel või takistuste võtmisel vales järjekorras annab kohtunik veast vilega märku misjärel peab koer suunduma otse finishisse.

Finish:

Finishitakistus on tähistud kirjaga FINISH. Finishitakistus punkte ei anna.

Kontrollaeg:

Kontrollaja annab enne võistluse algust kohtunik. Kontrollaja lõppemisel on jooks läbi.

Skoor:

Võistleja saab iga õiges järjekorras ja veatult läbitud takistuse eest punkte vastavalt takistuse numbrile. Punased takistused annavad 1 punkti. Võidab kõrgeima skooriga koer, võrdsete punktide korral otsustab raja läbimise aeg.

Näide:
Raja läbimine: P (punane) – 5 – P – (3)VIGA – P - 7 - P - 5 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – F
Skoor: 1 + 5 + 1 + 0 + 1 + 7 + 1 + 5 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 = 47
Näidisrada

Muud reeglid:

- Tõrget ei loeta veaks;
- Kui rajakirjelduses ei ole määratud teisiti, siis võib kõiki takistusi võtta suvaliselt poolelt ning kombineeritud takistuste elemente suvalises järjekorras.
- Vea korral või kontrollaja lõppemisel säilivad rajal väljateenitud punktid;


Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/np10192/domains/agility.ee/public_html/include/kommentaar.inc on line 38
Kommentaarid [0]: